רפואת שיניים משמרת

רפואת שיניים משמרת, כשמה כן היא: עוסקת בשימור השיניים הקיימות. למרות מה שנהוג לפעמים לחשוב, אין כמו השיניים הטבעיות שלנו. במרפאתנו תמיד נשאף למצות את כל האפשרויות על מנת להציל שן טבעית, לפני שנפנה לפתרון של עקירה. כמובן שלא כל מקרה קליני מתאים לרפואת שיניים המשמרת, אך יש לה בהחלט מקום חשוב. אז מה זה בעצם רפואת שיניים משמרת?

סתימות והשלמות אסטתיות.

כאשר אנו מזהים חור בשן, נפעל קודם כל למגר את מקור הבעיה על ידי ניקוי יסודי של המקום. לאחר מכן, נבנה את חלק השן ההרוס ע"י חומרים מרוכבים מתקדמים(קומפוזיטים) אשר מתאימים בדיוק לגוונים השונים של השיניים ואינם נראים כלל בחיוך. כיום הטכנולוגיה מאפשרת לנו לבצע גם השלמות חרסינה של חלקים מהשן, ובכך לקבל מראה של שן טבעית ובריאה.

טיפולי שורש

כאשר החלק הנגוע מהווה חלק ניכר מהשן, ישנו חשש לכך שחלקו העצבי של השן(מוך השן) יחשף, והשן תסבול מרגישות ולעיתים אף מכאבים עזים. במקרים אלו עלינו לבצע טיפול שורש בשן. משמעותו של טיפול השורש, הוא:

  1. הוצעת העצבים השוכנים בשורשי השן.
  2. ניקוי יסודי של התעלות.
  3. מילוי התעלות בחומר אנטי בקטריאלי המונע מדלקות להתפתח בסביבת השן.

מומלץ מאוד לבצע הליך שיקומי ע"ג השן לאחר טיפול השורש. בד"כ נמליץ על כתר חרסינה. החשיבות של הליך שיקומי לאחר טיפול השורש הינה בכך, ששן שעברה טיפול שורש נחלשת בצורה משמעותית ורקמותיה הופכות פריכות. הפעלת עומס על שן שעברה טיפול שורש ואיננה מוגנת, עלול להוביל לסדקים בכותרת ובשורשי השן, ובהמשך לעקירת השן.

היגיינת חלל הפה

היגיינת חלל הפה הינה בעלת חשיבות עליונה לשמירה על שיניים יפות ובריאות.
שמירה על היגיינת פה נכונה מתחלקת לשני חלקים:

תחזוקה ביתית

  1. צחצוח שיניים יסודי פעמיים ביום
  2. שימוש בחוט דנטאלי
  3. שטיפת פה
  4. שימוש במכשיר סילון מים לסילוק שאריות מזון מתחת לקו החניכיים

תחזוקה במרפאה

  1. ביקור אצל השיננית לצורך הסרת אבנית והדרכה לגהות הפה, אחת לחצי שנה.
  2. הקצעות שורשים(ניקוי עמוק) לפי הצורך
  3. בדיקת רופא תקופתית

 

רפואת הפה

רפואת שיניים משמרת

סתימות והשלמות אסטתיות

טיפול שורש

היגיינת חלל הפה

 

 

מרפאת שיניים, מקצועיות שתגרום לך לחייך! שדרות מוריה 116, חיפה פקס: 1534-8628286 דוא"ל: ab.docservice@gmail.com טלפון: 1-700-555-207
האתר נבנה ע"י